Anasayfa > İnsan Kaynakları > İşe Alma Prosedürleri

İşe Alma Prosedürleri

04.02.2019 15:54:38

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALMA PROSEDÜRÜ

 

Şirketimiz personel ihtiyaçlarını, Kamu İktisadi Teşebbüsleri ve Bağlı Ortaklıklarının Genel Yatırım ve Finansman Programına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı çerçevesinde belirleyerek Devlet Personel Başkanlığı’na bildirir. Devlet Personel Başkanlığı bu talepleri Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığına gönderir. ÖSYM, yapılan sınav (KPSS) sonucunda başarılı olan adaylar arasından yerleştirme yaparak, yerleştirme sonucunu Şirketimize bildirir.

 

TÜLOMSAŞ Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Belirtilen Usul ve Esaslar çerçevesinde, Memur Sınav Değerlendirme Komisyonu tarafından; ÖSYM tarafından yerleştirilen adayların istenilen şartları taşıyıp taşımadıkları incelenerek, uygun olan adayların atamaları yapılır.

 

İŞÇİ PERSONEL ALMA PROSEDÜRÜ

 

Kamu Kurum Ve Kuruluşlarına İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul Ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” kapsamında, kurumumuza ilk defa işçi olarak atanacak personelin şartları belirtilerek Türkiye İş Kurumundan talep edilmektedir.

 

Türkiye İş Kurumu bu talebimizi karşılamak üzere söz konusu yönetmelik hükümlerini (merkezi sınav puanları ve diğer şartlar dahil) dikkate alarak işçi aday listesini oluşturarak şirketimize gönderir. Gönderilen adayları kurumuzun sınav komisyonu sözlü sınava tabi tutar. Başarılı olanlar göreve başlatılır.